Тема. Культура харчування. Дієтичне харчування. Способи приготування дієтичних страв.
Мета: розширити уявлення про культуру харчування, дієтичне харчування, основні дієти; дати поняття про способи приготування дієтичних страв; розвивати уміння списувати з друкованого тексту; збагачувати активний словник; розвивати увагу, пам’ять; виховувати культуру здорового харчування.
Хід заняття.
1.Привітання (створення позитивного емоційного настрою):
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені.
2.Культура харчування. Дієтичне харчування. Способи приготування дієтичних страв.
2.1.Актуалізація знань.
Дорослий ставить запитання, дитина має дати відповідь.
-На попередньому занятті ти дізнався про дієтичне харчування. Що таке дієтичне харчування?
-Хто підбирає дієту?
-Які дієти ти знаєш?
-Роздивись слайд і скажи, до кого виду дієт відносяться ці дієти. До лікувальних (медичних) чи не медичних?
2.2.Повідомлення теми заняття.
Розповідь дорослого.
Сьогодні ми продовжимо говорити про дієтичне харчування. Ти дізнаєшся про способи приготування дієтичних страв.
Тема сьогоднішнього уроку: «Дієтичне харчування. Способи приготування дієтичних страв».
Запиши тему уроку в зошит.
2.3.Виклад нового матеріалу.
Дієтична їжа містить багато корисних властивостей. У процесі приготування дієтичного блюда, що поєднує у собі корисні властивості та високі смакові характеристики, важливу роль відіграє спосіб його приготування. Слід повністю відмовитися від смаження страв. Замість цього треба застосовувати запікання у духовці, варіння та тушкування, як на плиті, так і в скороварці або пароварці, припускання продуктів:
• м’ясо та овочі рекомендується готувати на «відкритому» вогні (використовувати сковороду з ґратами);
• м’якість і соковитість відвареним продуктам забезпечить їхнє приготування в мінімально киплячій воді (характеризується «однаковими» бульбашками);
• м’ясо, овочі та риба, запечені у фольці або спеціальному рукаві, збережуть свої корисні властивості та приємно здивують ніжним та соковитим смаком;
• овочі, тушковані, як в горщику у духовці, так і в скороварці або пароварці, найкраще зберігають поживні речовини, вітаміни та мікроелементи.
Деякі кулінарні «секрети» для покращення смакових властивостей дієтичної їжі:
• для підвищення смакових якостей їжу слід готувати у невеликих кількостях та на один раз;
• використання різноманітних спецій (часник, розмарин, орегано, лавровий лист, базилік, перець та інше) допоможуть компенсувати відсутність або мінімізоване використання солі;
• використання замість цукру фруктів (фініки, родзинки, інжир, груша, чорнослив, курага, яблуко);
• використання різних сортів рослинної олії: лляна, соняшникова, оливкова, кукурудзяна, кокосова, бавовняна. У кожного свій індивідуальний смак: правильний вибір виду олії до того чи іншого продукту – запорука смачної страви;
• чим красивішим і оригінальнішим буде оформлене блюдо, тим більша ймовірність того, що його захочуть скуштувати.
2.4.Фізкультхвилинка «Якщо ти щасливий, роби за нами так».
Включаємо відеозапис та виконуємо відповідні рухи.
Фізкультхвилинку «Якщо ти щасливий, роби за нами так» від ютуб каналу «МАЛДІВИ Фабрика пісень» можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xkMq6XgBxWU
3.Підсумок уроку.
3.1.Робота в зошиті.
Запиши, вставляючи пропущені слова.
У процесі приготування дієтичних страв, важливу роль відіграє ______________ їх приготування.
Слід повністю відмовитися від _________________ страв.
Страви треба запікати у __________________ , варити та тушкувати, як на плиті, так і в скороварці або пароварці.
Слова-підказки: смаження, духовці, спосіб.
3.2.Вправа «Корисна та шкідлива їжа».
4.Рефлексія.
Ось заняттю вже майже кінець.
Ти була молодець!
Що сподобалось – хвалися,
Засмутило - пожалійся.
Дорослий надає дитині можливість висловитися про те, що їй сподобалось чи не сподобалося на занятті. Відмічає успіхи дитини, хвалить, зацікавлює до нового заняття.
Мета: створення позитивного емоційного настрою, емпатії, взаємної довіри.
Хід вправи: дорослий звертається до дитини зі словами:
Звати як мене, скажи?
Звати як тебе, скажи?
Ми з тобою вчились дружно?
Отже, разом не сутужно!
Зустріч нову призначаймо,
Усім щастя побажаймо.
Руку стисни на прощання,
Усміхнись як сонце раннє!
Дитина легким подихом здуває зі своїх вуст усмішку у складені човником долоні і відпускає її у добрий, щирий та привітний світ.
Коментарі
Дописати коментар