Тема. Вивчення жовтого кольору. Величина: поняття «великий-маленький».
Мета: вчити жовтий колір, закріпити червоний колір, вчити сортувати предмети за двома кольорами (червоний, жовтий); формувати у дитини уміння знаходити один, багато однорідних предметів у спеціально підготовлених умовах; розвивати вміння орієнтуватись у великому просторі та на листі паперу (поняття «вгорі-внизу»); збагачувати активний та пасивний словник; виховувати любов до математики.
Матеріал: іграшка їжачок, кошик з яблуками (червоні та жовті яблука), дві тарілки (червона, жовта), картки з двома смужками (червона вгорі, жовта внизу), листочки двох кольорів (червоні, жовті), картка із зображенням великого та маленького дерева, набір листків двох розмірів (великі, маленькі).
Хід заняття.
1.Привітання (створення позитивного емоційного настрою):
Добрий ранок (день)! Посміхнись
І на мене подивись.
У долоньки плесни раз, (плеснути в долоні)
І заняття буде клас. (показати кулачок з випрямленим великим пальцем)
2.Ігровий момент.
Дорослий говорить:
-До нас в гості завітав Їжачок. Добрий день, Їжачок. Мишко, і ти привітайся з їжачком.
-Заходь до нас на гостину, Їжачку!
Їжачок:
-Я приніс вам подарунки (дорослий ставить на стіл кошик).
3.Гра «Подарунки від їжака».
-Давай подивимось що в кошику.
Дорослий дістає з кошика одне червоне яблуко й кладе його на стіл, потім дістає багато жовтих яблук.
-Ось червоне яблуко. А ці яблука жовті.
Потім дорослий просить дитину:
-Покажи червоне яблуко.
-Покажи жовті яблука.
-Де багато яблук? Якого вони кольору?
-Скільки яблук червоного кольору?
4.Вправа «Розклади яблука».
Запропонувати дитині розкласти яблука на тарілки за кольором. Червоні - на червону тарілку, жовті - на жовту.
Потім дорослий просить дитину:
-Покажи червоне яблуко.
-Покажи жовті яблука.
-Де багато яблук? Якого вони кольору?
-Скільки яблук червоного кольору?
5.Фізкультхвилинка. Музична гра «Веселий Їжачок».
Під час виконання цієї фізкультхвилинки дорослий показує рухи згідно тексту та слідкує за тим, щоб дитина виконувала рухи за показом. Тож включайте цю музичну гру та весело рухайтесь!
Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=MXx19mSwFpc
6.Вправа «Великий-малий».
Дорослий дає дитині картку із зображенням великого та маленького дерева та листочки двох розмірів і пропонує дитині покласти великі листочки на велике дерево, а маленькі – на мале дерево.
Потім дорослий просить дитину:
-Покажи велике дерево.
-Покажи мале дерево.
-Покажи великі листочки.
-Покажи маленькі листочки.
7. Ритуал закінчення заняття. Вправа: «Оплески».
Дорослий говорить:
- Закінчилося заняття, ти був молодець (плескає в долоні і заохочує дитину до цього).
Коментарі
Дописати коментар